Forum Wirtulany Sejm - 2013 Strona Główna Wirtulany Sejm - 2013
Alternatywa 2013 - jak będzie wyglądał twój Sejm?
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Le Monde - Wywiad z Mateuszem Mikke

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtulany Sejm - 2013 Strona Główna -> Media / Konferencje prasowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mateusz Mikke
Unia Libertariańska



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 294
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 18:36, 06 Sty 2013    Temat postu: Le Monde - Wywiad z Mateuszem Mikke

Cytat:
LE MONDE

Mateusz Mikke - Czy oświeci Polskę?

Czy nowy wybrany rząd Mateusza Mikke jest zwiastunem przełomu jaki nastąpi w klerykalnej Polsce i czy uda się Mateuszowi Mikke zmienić ten zacofany kraj?

R:Czy zawsze był pan libertarianinem?

M: Od początku mojej działalności politycznej owszem chociaż bardziej liberałem niż libertarianinem jednakże nie zawsze. Wcześniej miałem poglądy socjalliberalne ,a nawet socjalistyczne jednakże szybko je zrewidowałem. Mój libertarianizm bierze się z logiki gdyż uważam że skoro człowiek rodzi się wolny to wolny ma pozostać. Dlatego też od początku byłem liberałem światopoglądowym i nie zgadzałem się na zbytnią klerykalizację w sferze publicznej. Do liberalizmu gospodarczego musiałem jednak dojrzeć gdyż jak wcześniej wspomniałem miałem socjalistyczne ciągoty.

R:Kiedy i jak rozpoczęła się pana przygoda z polityką?

M: Moja kariera polityczna rozpoczęła się już w wieku 10 lat gdyż pomagałem ojcu rozwieszać ulotki Solidarności było to w 1980 roku. Na poważnie jednak wszystko się zaczęło z powodu poczucia misji że tak to nazwę gdy w 1991 zapisałem się do Unii Demokratycznej późniejszej Unii Wolności gdzie działałem głównie lokalnie. Odszedłem z niej w 1998 roku i rozpocząłem działalność gospodarczą. Między czasie i mówię to po raz pierwszy zapisałem się w 2002 roku do organizacji wolnomularskiej Wielki Wschód Polski i przez 7 lat przebywałem we Francji. W 2009 roku wróciłem do Polski i na krótko byłem związany z środowiskami konserwatywno-liberalnymi ale tylko na krótko. W 2010 roku zapisałem się Platformy Obywatelskiej i zostałem posłem PO VIII kadencji w 2011 roku. Po kryzysie politycznym z roku 2012 odszedłem z Platformy i postanowiłem założył własną partię o nazwie Unia Libertariańska. Jest to wyraz szacunku wobec UD/UW. Jednocześnie "Unia" w nazwie nawiązuje do Unii Europejskiej gdyż jesteśmy pro-europejscy.

R:Lewica - jedna z partii tworzących koalicję rządową - jest silnie eurosceptyczna. Jaką więc pana gabinet ma wizję Unii Europejskiej?

Oczywiście Partia Lewicy jest najmniej proeuropejska ze wszystkich partii w koalicji. Jednakże mam nadzieję iż Partia Lewicy zmieni swój pogląd gdyż Unia Europejska jako przyszła Federacja mam taką nadzieję jest dla wszystkich i jest gwarancją stabilności i pokoju w Europie. Dlatego też gdy będziemy chociaż nie potwierdzam tego wchodzić do Unii Walutowej to mam nadzieję że Partia Lewicy nie będzie się słuchać eurofobów. Niestety opozycja w Polsce jest silnie eurosceptyczna ,a niektórzy nawet chcą wyjść ze UE co mnie osobiście przeraża. To byłaby katastrofa.

R:Nie boi się pan, że po legalizacji aborcji stanie się ona jednym ze "środków antykoncepcyjnych"?

Istnieje taka możliwość jednakże dzięki powszechnej edukacji seksualnej oraz dostępie antykoncepcji w szkołach średnich i wyższych przedmiotowe traktowanie aborcji będzie zmniejszone chociaż oczywiście wszystko zależy od młodych dziewcząt. To ich ciała i mogą robić z nimi co chcą.

R:W krajach skandynawskich socjalistyczne rządy przeprowadziły zmiany prawa polegające na usunięcia z ustawodawstwa pojęć "matka" i "ojciec", zastępując je "rodzicami". Jaki ma pan stosunek do tego typu reform i czy nie boi się pan, że doprowadzi to do podważenia fundamentu społeczeństwa jakim jest rodzina?

Uważam że takie sztuczne rozwiązania mające niby zniwelować role społeczne danej płci są nie potrzebne. Jednakże nie uważam że zagraża to rodzinie to tylko prawica może używać takich "argumentów". W Polsce na takie rozwiązania jest jeszcze za wcześnie ale nie wykluczam wprowadzenia ich może kiedyś w przyszłości.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtulany Sejm - 2013 Strona Główna -> Media / Konferencje prasowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin